7PRÓBÁS

A PROBLÉMÁKNAK HATÁRA VAN, DE A TUDAT VÉGTELEN

Az összes cikk:

Az élet lelki síkján van egy ok, aminek az okozata ‒ bármi történjen közben, ‒ mindig tiszta lelkiismeretet és emberség lesz.

Például a materialista ember abban HISZ, hogy a vallások mind primitív babonák. De csak addig hajlandóak hinni az ok- okozati összefüggéseknek, amíg véletlenekben és a céltalanságban való hitük engedi. Mert nekik a véletlenekben való hit a realitás! (Véletlenül létrejött a világ, az élet, az ember...)

Epikurosz, ókori görög filozófus, aki Kr. e. 341 decemberében Számoszon született, és 70 évesen Athénban hunyt el, Kr. e. 270-ben. Termékeny író volt, Diogenes Laertius a legjobb negyvenegy munkájának címét említi a hozzávetőleg háromszáz papirusztekercs hosszúságú írásai közül, de sajnos mindössze három levéltöredéke, alapelveinek összefoglalása,...

A bölcs nem panaszkodik soha! Kihívásként kezel mindent, amit a végtelentől kapott. Egy kihívás az kihívás! Nem személyes. Nem lehet áldásként vagy átokként kezelni. A bölcs vagy győzedelmeskedik a kihíváson, vagy a kihívás pusztítja el őt. De győzni sokkal izgalmasabb, úgyhogy győzz! Segíts magadon és meglásd, Isten is megsegít!

Aligha lehet olyan család Magyarországon, amelynek ne lenne legalább egy erősen veszélyeztetett tagja. Mégis, legtöbben csak akkor figyelünk fel a baj nagyságára, ha a sors ránk vagy közvetlen hozzátartozónkra sújt le. Hányszor hangzik el a temetéseken: "ó, bárcsak még egyszer esélyt kaptunk volna, bárcsak visszajönne"! Attilával, az élettársammal...

A mai ember az elvárásai szerint felállított világban él! Így nagyon sokszor előfordul, hogy amikor találkozik az IGAZ-SÁGGAL – de az nem felel meg az elvárásainak, szemrebbenés nélkül átlép rajta, és inkább hazugságokat szolgál az IGAZ-SÁG helyett.

A modern emberiség véleményvezérei között, manapság egyfajta közmegegyezés, hogy a betegek állapotának javulása a beszedett orvosságoknak köszönhető. Az igazság viszont az, hogy a gyógyulás mindig a szervezetben zajlik, és az is vezényli le.

Mindenki az észlelés apró dobozában él, amit elmének hívunk. Az elme létállapota a bizonytalanság, félelem, az irányításhoz való ragaszkodás, a vágy, hogy uralkodjunk másokon. De az elme ugyanakkor mindig meg fog akadályozni abban, hogy a tudatosság magasabb szintjeivel kapcsolatot teremts.

Az emberiség a történelem tanulsága szerint alapvetően kétféle fő célt tűzött ki a társadalom számára. Az egyik az ősi, amely az ember és a vele egy oksági rendszerbe tartozó földi élővilág jólétére, a másik a modern, amely az anyagi javakra, a hatalom és a vagyon folytonos növelésére és koncentrációjára irányul. Ennek megfelelően alapvetően...